Як організувати та забезпечити соціальної підтримки вразливих груп населення на рівні об’єднаних територіальних громадах дізналися учасники тренінгу, який 29-30 березня проводив Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, спільно з ГО «Партнерство кожній дитині» та Чернігівським обласним центром для дітей сім'ї та молоді.
Основна мета тренінгу — сформувати розуміння учасниками суті та механізмів процесу організації соціальної підтримки вразливих груп населення на основі об’єднання та інтеграції ресурсів громади.
«Цей тренінг є першим із серії навчань для соціальних працівників громад. Причому якщо на першому присутні не лише фахівці, а і голови ОТГ та їх заступники, то на наступних будуть збиратися саме соцпрацівники, які будуть детально відпрацьовувати вміння та навички», — розповіла Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС.
«Соціальна робота — це не короткотермінові проекти, це щоденна та кропітка праця. Ми працюємо із сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, мають соціальні проблеми тощо», — зазначила Алла Кот, директор обласного центру для дітей та молоді. За її словами в об'єднаних громадах робота фахівців соціальної служби є дуже важливою та матиме більший результат, якщо ці послуги будуть надаватися на рівні громади, де фахівець буде знати всіх своїх підопічних та постійно спілкуватися з ними.
В ході семінару тренери з громадської організації «Партнерство кожній дитині» розповіли учасникам про повноваження та відповідальність об’єднаних територіальних громад у сфері соціальної підтримки вразливих груп населення. А також про профілактику та раннє виявлення сімей, осіб, які потрапили у складні життєві обставини. На їх думку основною сталого розвитку та благополуччя населення в об’єднаній територіальній громаді є соціальна відповідальність мешканців та влади.
За словами Наталії Олійник, секретаря ради Линовицької громади, дуже важливо спрямувати увагу на незахищені верстви населення, дітей, сиріт, сім’ї, що опинилися у складних життєвих умовах. Вона розповіла, що в Линовицькій громаді найближчим часом буде створена відповідна служба у справах дітей. «Корисною була інформація про розподіл ресурсів громади в цьому напрямку, проведення профілактичної та інформаційної роботи з населенням», — підкреслила Наталія Олійник.
У Любецькій громаді питаннями незахищених верств населення займається Анастасія Нечваль. «Погоджуюся з тезою, що працювати з вразливими верствами населення повинен не тільки спеціаліст, а вся громада в цілому. У нас в громаді вже працює служба у справах дітей та молоді. В громаді є родини, які знаходяться у складних ситуаціях. І їм дійсно потрібна допомога та підтримка», — сказала Анастасія Нечваль.
Також учасники семінару дізналися як проводити соціальну роботу, надавати послуги та забезпечити доступ вразливих груп населення до соціальних послуг, які потрібні саме їм.